Archiv rubriky: AKTUALITY

5. – 6. 10. 2018 Volby do zastupitelstev obcí

Do této rubriky budou postupně vkládány informace k volbám 2018.

FOTO : 1. Máj v Litvínově

Oslavy 1. Máje proběhly i na prostranství U Bílého sloupu v Litvínově. Projev přednesla RSDr. Erika Sedláčková.

Pietní akt v Terezíně

Jako každý rok se v  sobotu 5. května 2018 v dopoledních hodinách  uskutečnilo „Pietní shromáždění u příležitosti 73. výročí osvobození“ na Národním hřbitově v Terezíně. Pietní akt proběhl za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, zahraničních hostů i představitelů KSČM.

 

FOTO : Pietní shromáždění u pomníku VMS – 12. 4. 2018

Velká mostecká stávka je název hornické stávky, která proběhla v období od 23. března do 19. dubna 1932 na dolech v severozápadních Čechách a byla podpořena i menšími stávkami na Kladensku a Ostravsku.

Stávka byla jednou z reakcí na negativní dopady, které měla velké hospodářské krize na pracující. Hlavními požadavky stávkujících bylo zastavit snižování mezd a propouštění horníků.

Při střetech demonstrantů s četníky a vojáky byli zastřeleni dva demonstranti – Jan Kříž ze Souše a Josef Ševčík z Lomu a 18 dalších osob bylo zraněno.

Setkání žen u příležitosti MDŽ

V pondělí 12. 3. 2018 se v Litvínově uskutečnilo „Setkání žen u příležitosti MDŽ“ ve Schole Humanitas za účasti poslankyně Ing. Hany Aulické Jírovcové a místostarostky města Litvínov RSDr. Eriky Sedláčkové. Akci pořádala Střediskova rada KSČM Litvínov. Pro dobrou náladu hráli a zpívali manželé Hvozdovi a vystoupil i dětský pěvecký soubor Janováček.