Archiv rubriky: AKTUALITY

Pietní akt u památníku PLUTO v Litvínově

Pietní akt u památníku Pluto v Litvínově

 Pietní akt připomínající jednu z největších tragédií v novodobé historii hornictví na severu Čech se uskutečnil v úterý 3. září 2019 v Litvínově u památníku Pluto. Desítky lidí uctily památku 65 horníků, kteří se stali obětí katastrofy z 3. září roku 1981 na dole Pluto II v Louce u Litvínova. Důlní neštěstí způsobil výbuch uhelného prachu. Delegace střediskové rady KSČM Litvínov, členové základních organizací KSČM v Litvínově se tak tradičně, jako každý rok sešli u památníku, aby se položením smuteční kytice připojili k uctění památky zemřelých horníků. Pietního aktu se rovněž zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Zdroj: Mostecký deník.cz
Foto: Deník / Edvard D.Beneš

 

 

Foto : 1. MÁJ

1.  M á j

Oslavy 1. Máje na 1. náměstí v Mostě…

 

Martin Hošek, zastupitel Statutárního města Mostu, Ing. Radmila Krastenicsová, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost ÚK, Radek Belej, předseda OV KSČM a radní ÚK, Jiří Polívka, zastupitel Statutárního města Mostu…

 

Úvodní vystoupení předsedy OV KSČM Radka Beleje…

Pro dobrou náladu hráli a zpívali manželé Hvozdovi…

 

Milan Belej, člen VV OV KSČM s Ing. Jiřím Novákem, předsedou představenstva KZ, a. s.

 

MDŽ v Litvínově

Mezinárodní den žen v Litvínově

Pravidelné setkání u příležitosti MDŽ i v letošním roce pořádala Středisková rada KSČM Litvínov. V prostorách velké auly Scholy Humanitas došlo k setkání žen, které se každoročně opakuje podle stejného a zaběhlého scénáře, na který se všechny ženy vždy velmi těší. Živá hudební produkce, drobné občerstvení v podobě sladkých koláčků, nápoje a především příjemná atmosféra při dvouhodinovém odpočinkovém odpoledni. Řada žen se vidí vždy až po roce, vzpomíná se na dobu minulou i současnou. V úvodu setkání zazpíval dětský pěvecký soubor Zvonky ze ZŠ Hamr pod vedením paní učitelky Baraňákové, pak už byla režie v rukou hudebníka pana Drahomíra Matyáše, který celým odpoledním hudebním blokem sám zpěvem a hraním na instrumentální nástroje doprovázel. Taneční parket byl v nejednom obležení, nálada byla po celé odpoledne výborná, škoda že tak krátká, konstatovaly některé účastnice setkání. Ale už nyní se budou těšit na příští rok, že jim opět pořadatelé připraví krásné prožitky z nevšedního setkání.

Za pořadatele : Vratislav Čejka